Nasz Facebook istagram Napisz do nas

certyfikat ekologii Na wagę kontakt Promocje Produkty ręcznie robione Produkty bezglutenowe Z gospodarstw

Jedzmy warzywa sezonowe 0
Jedzmy warzywa sezonowe

Sezonowe znaczy lepsze?

 Warzywa sezonowe, a w szczególności warzywa ekologiczne są pod wieloma względami lepsze. Lepsze w smaku, lepsze bo mają cudowny zapach. Zbierane w najlepszym czasie, kiedy są dojrzałe i pachnące dostarczają więcej składników odżywczych niż warzywa wyhodowane poza sezonem lub transportowane z odległych zakątków świata. Warzywa "hodowlane" kuszą ceną, łatwością dostępu. Hodowla warzyw to także długi transport niesezonowych warzyw, która nie sprzyja zachowaniu wszystkich wartości odżywczych. Idealnym rozwiązaniem jest spożywanie warzyw jeszcze w dniu zbiorów. Na marketowych półkach leżą warzywa, które mają nawet dwa, trzy tygodnie podróży za sobą. Jak zachowują swoją „świeżość”? A no, tak jak się można domyśleć – chemia. Daleki transport ma również nieco szerszy aspekt. Im więcej transportujemy, tym większe jest wydzielanie się gazów cieplarnianych do atmosfery.

 

czytaj całość »
Naturalne barwnik - pisanki 0
Naturalne barwnik - pisanki

Barwienie jajek burakami (kolor różowy):

1. Buraki (4 duże szt.) ucieramy na tarce o dużych oczkach.

2. Wkładamy do garnka i zalewamy wodą minimalnie ponad poziom buraków.

3. Surowe jajka wkładamy do garnka i gotujemy maksymalnie 7 minut. Buraków nie można przegotować bo mogą stracić kolor.

czytaj całość »
Eko wielkanoc - farbowanie jajeczek 0


Matka natura wyposażyła nas we wszystkie narzędzia niezbędne do przygotowania pięknych, kolorowych, wielkanocnych jajek.


Farbować możesz zarówno jajka przeznaczone później do zjedzenia (ugotowane na twardo), jak i wydmuszki, ale pamiętaj, aby najpierw dobrze je wypłukać i osuszyć.


No dobrze, ale skąd wziąć barwniki…? Wystarczy wygotować jajka w wodzie z dodatkiem odpowiednich owoców lub warzyw. Najlepiej używać świeżych, bądź mrożonych, aby mieć pewność, że są pełne soczystych kolorów. Oto kilka propozycji:

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl