Nasz Facebook istagram Napisz do nas

certyfikat ekologii Na wagę kontakt Promocje Produkty ręcznie robione Produkty bezglutenowe Z gospodarstw

Specjały pod Strzechy

Specjały spod Strzechy

Rodzinna firma, która wzięła swój początek z pasji jej założyciela – Józefa Siadaka. Lubił on bawić się smakami, robiąc różne przetwory na użytek domowy, niektóre bardzo oryginalne, inne tradycyjne. Wtedy jeszcze nie myślał o zajęciu się tym „na poważnie”, to była taka odskocznia od pracy w zupełnie innej branży ….po prostu hobby. Z czasem zaczął coraz bardziej interesować się tym jak można by jego przetwory udostępnić szerszemu gronu odbiorców.

Od dziecka posiada ogromną wiedzę na temat naturalnych składników, roślin, ziół, owoców itp. wpojoną mu przez jego mamę. Opowiada zawsze, że w wieku 16 lat było to utrapieniem, kiedy musiał słuchać o tym wszystkim, ale po latach to zaprocentowało. Pierwszym jego przetworem, który zdecydował się „udostępnić” był Przysmak Chrzanowy, praca nad nim trwała ponad pół roku, po to żeby otrzymać niepowtarzalny smak z połączenia tych konkretnych, na pierwszy rzut oka prozaicznych, składników.

Później przychodziły na świat kolejne przetwory, zawsze z dbałością o to, żeby smaki które powstają, były oryginalne i niespotykane.

Z czasem do ojca dołączył syn – Adam, co pozwoliło firmie jeszcze szerzej rozpościerać skrzydła. Prawdziwym przełomem był Festiwal Smaku w Grucznie, największy w Polsce festiwal kulinarny jeśli chodzi o naturalną i tradycyjną żywność. Tam zaskakując samych producentów, Przysmak Chrzanowy zdobył bardzo prestiżowe nagrody. Co było powodem do ogromnej dumy, ale też potwierdzeniem tego, że obrany kierunek jest w 100% właściwy.

Z czasem zaczęły powstawać coraz to nowsze sosy chrzanowe, musztardy oraz inne wyjątkowe produkty, niektóre tylko jako „serie sezonowe” – ponieważ korzystamy wyłącznie ze świeżych składników.

Obok sosów, robimy również naturalne syropy z kwiatów i owoców – wszystkie według tradycyjnych receptur, naturalne octy, przetwory z płatków róży damasceńskiej oraz inne przetwory. Wszystkie zawsze tworzone są z dbałością o najdrobniejsze szczegóły, które czasem przeważają jeśli chodzi o końcowy smak.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl